Pytania i odpowiedzi

Robicie pierwszą sesję i nie wiecie, jak się do niej przygotować?
Przede wszystkim bądźcie w dobrym nastroju! 😊 Może wyda się to banalne, ale naprawdę tak jest – sesja jest dla Was i o Was, ma stanowić piękną pamiątkę... Wasze nastawienie odgrywa więc istotną rolę 😊. Kocham sesje naturalne, dlatego będziemy robić wszystko, byście czuli się swobodnie i komfortowo.
Zastanawiacie się, co będziemy robić podczas sesji?
Dobrze się bawić! 😊 Chcemy zarejestrować piękne emocje – będziemy robić więc wszystko, by je wyzwolić. Nie martwcie się – podeślę Wam wskazówki, jak możemy spędzić czas, by stworzyć pełne radości kadry 😊. Bardzo ważnym jest dla mnie poznanie wieku Waszych dzieci (jeśli już są 😊), abym mogła odpowiednio przygotować się do sesji 😊.
Rozważacie, gdzie zrobić sesję i jak się na nią ubrać?
Nie musicie się tym martwić. Gdy ustalimy termin sesji, wspólnie wybierzemy miejsce, w którym ma się ona odbyć. Fotografie we własnym domu mają nieocenioną wartość – po latach można z sentymentem wspominać nie tylko wspólnie spędzone chwile, ale również miejsca, w których one powstały. Jeśli tylko macie ochotę, możemy zrobić sesję w plenerze – w miejscu, które lubicie i dobrze się w nim czujecie. Nie martwcie się również o Wasze stroje – na pewno wspólnie wybierzemy odpowiednie, jeśli sami nie będziecie mogli się zdecydować .
Nie jesteście pewni, czy Wasze mieszkanie nadaje się na sesję?
Każde się nadaje, ponieważ w nim powstają Wasze najpiękniejsze wspomnienia . Dla mnie najważniejszą rolę odgrywa światło – uwielbiam to naturalne i takiego właśnie szukam. Staram się wykorzystać miejsca blisko okien. Czasem proszę o szczegóły mieszkania lub jego zdjęcia, by przygotować się do sesji. Dostaniecie też ode mnie wskazówki, jak przygotować mieszkanie – ale spokojnie – nie będę Wam kazała zamawiać firmy sprzątającej . I pamiętajcie, że prawie żadne mieszkanie nie wygląda jak z katalogu poradników aranżacji wnętrz .
Nie wiesz, czy powinnaś zrobić makijaż na sesję?
Każda kobieta chce wyglądać na zdjęciach pięknie, dlatego zachęcam, aby zrobić makijaż (nawet delikatny). Jest to oczywiście tylko sugestia 😊.
Sesja w plenerze, a co gdy nie dopisze pogoda?
Wbrew powszechnie panującej opinii bezchmurne niebo nie jest wcale idealną porą na zdjęcia – wówczas mrużycie oczy i powstają głębokie cienie na twarzach. Szukamy wtedy miejsc zacienionych. Także pochmurna pogoda nie jest dla mnie przeszkodą, ba! wręcz jest idealna, ponieważ mamy pod dostatkiem pięknego światła, które jest rozproszone przez chmury .
Nie wiecie, jak wygląda retusz niedoskonałości na zdjęciach?
To, co dla mnie najważniejsze, to upamiętnienie Was takimi, jakimi jesteście. Ceniąc sobie naturalność dokonuję drobnych korekt – usuwanie trądziku, siniaków, zadrapań itp. Natomiast nie jestem chirurgiem plastycznym i nie powiększam lub nie odejmuję tu i ówdzie 😊.
Zastanawiacie się, co oznacza wybór ujęć, które mają zostać poddane obróbce?
Po sesji dostaniecie ode mnie dostęp do aplikacji, która umożliwi Wam wybór zdjęć, które chcielibyście bym poddała korekcie. Po Waszym wyborze zaczynam pracę nad nimi . Dlaczego tak? Ponieważ wiem, że często na fotografiach są zatrzymywane charakterystyczne minki dla dzieci, dla Was, które chcecie zachować we wspomnieniach .
Czy obrabiam zdjęcia pod styl, który mi pokażecie?
Efekt finalny moich zdjęć to wypadkowa zdobytych umiejętności oraz indywidualnego stylu, tak więc oglądając moje portfolio zwróć uwagę na kolory, ujęcia, nasycenie kolorów – czy odpowiada Ci to jako efekt finalny... Jeśli tego szukasz – zapraszam do siebie!
Nie wiecie w jakiej formie otrzymacie zdjęcia ?
Zawsze wydrukowane i w wersji elektronicznej 😊.
Czy robię zdjęcia w studio?
Nie. Skupiłam się na fotografii naturalnej – w miejscach, które kochacie; na plenerze. Jeśli marzy się Wam taka sesja – czekam na Was! 😊
Czy dojeżdżam poza Bydgoszcz?
Tak. Taka informacja jest również zawarta w cenniku 😊.
Spodziewacie się dziecka i nie wiecie, kiedy wykonać sesję?
Najodpowiedniejszym momentem jest 7-8 miesiąc, kiedy brzuszek jest już pięknie zarysowany, ale również nie na tyle duży, by sesja dla mamy była zbyt dużym wysiłkiem .